A+ A A-

Salih Ljubijankić generalno najbrži u Brdskim trkama 2016

Juče, 28.januara 2017.godine, u Mostaru, u Hotelu Bristol, u organizaciji Sportskog auto moto saveza BiH (SAMS BiH) i uz podršku Sportskog saveza Grada Mostara održana je ceremonija svečanog proglašenja prvaka i pobjednika u svim disciplinama auto sporta u Bosni i Hercegovini, kojoj je prisustvovao veliki broj osvajača ovih priznanja ali i predstavnika sportskih klubova, organizatora takmičenja i funkcionera SAMS BiH.

Ove godine titulu najbržeg automobiliste na brdskim stazama je osvojio Cazinjanin Salih Ljubijankić, iz AMK-EXTRASPORT Cazin, pobijedivši u Generalnom plasmanu u ovoj disciplini kao i u bodovanju Grupe N. Iz našeg kluba, na pobjedničko postolje je pozvan i Asmir Halilagić da primi priznanje za 3. mjesto u Grupi E1 13, u kojoj je prvo mjesto osvojio takođe Cazinjanin Hasan Ljubijankić.

Titula prvaka na brdskim stazama u Grupi E1 je pripala još jednom našem sugrađaninu, izvrsnom Nihadu Seferagiću, dok je u kategoriji Historic titulu osvojio Sarajlija Dane Milenović.